Przejdź do głównej zawartości

Pogrzebane życie, Allen EskensTytuł: Pogrzebane życie
Autor: Allen Eskens
Wydawnictwo: Burda Książki
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 380
Ocena: 5/5

Gdyby ktoś zapytał mnie na ulicy co sądzę na temat tej książki, z pewnością pierwsze moje zdanie brzmiałoby: właśnie takie książki chcę czytać! Jeśli ktoś zapytałby mnie czy warto ją kupić, odpowiedziałabym: musisz ją mieć w swojej biblioteczce i to najlepiej jeszcze dzisiaj. Ciężko jest mi napisać tę recenzję. W powieści podobało mi się dosłownie wszystko i mimo, że usilnie próbuje sobie przypomnieć/wskazać jakąś wadę to jednak nie potrafię.


Joe Talbert żyje w patologicznej rodzinie. Marzy o tym, by uciec od rodzinnych problemów oraz podjąć studia, które w przyszłości zapewnią mu godziwą pracę i życie. Wszystko się zmienia, gdy Joe odwiedza dom opieki w Richfield, w poszukiwaniu osoby, o której musi napisać biografię na zaliczenie z angielskiego. Wybór pada na Carla Iversona, który wiele lat temu został skazany za gwałt i morderstwo nastolatki. Słuchając jego historii oraz korzystając z zebranych dowodów sprzed lat, główny bohater odkrywa przerażającą prawdę.

Bardzo podoba mi się, gdy książka już od pierwszych stron potrafi wzbudzić zainteresowanie. Tak było w tym przypadku. Autor od razu rzuca czytelnika na głęboką wodę. Wciągający początek sprawia, że gorączka i napięcie nie opuszcza, a wzrasta z każdą przewracaną kartką. Główny wątek kryminalny został zbudowany dokładnie i stopniowo, dlatego nie sposób zetknąć się tu z nudą. Powieść czyta się rewelacyjnie, w nieopuszczającym podekscytowaniu. Zaskakujące zwroty akcji, dynamika oraz świetnie wykreowani bohaterzy to elementy zasługujące nie tylko na ogromne brawa, ale również na to, aby książka znalazła się na liście must read, u każdego bibliofila.

Dzięki dodatkowym, pobocznym wątkom, a także rozmaitym charakterom postaci, Pogrzebane życie wzbudza wiele różnych emocji. Książka zawiera liczne momenty wzruszenia, bezsilności oraz złości. Autor przedstawił nam braterską miłość, opiekuńczość i pomoc. Powieść posiada cechy charakterystyczne dla kryminału, ale znajdziemy w niej również elementy dramatu rodzinnego. Wiele momentów mnie wzburzyło. Podczas czytania, naprzemiennie uśmiechałam się, rozczulałam, marszczyłam i zaciskałam pięści. Z przyspieszonym biciem serca czekałam na kolejne niespodziewane zdarzenie, zapominając o rzeczywistości.

Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych książek, należących do gatunku kryminał/sensacja, które w ogóle czytałam. Zawiera wszystkie ważne cechy, tworząc genialną, spójną, intrygującą historię. Ogromną zaletą jest też lekkie pióro pisarza, dzięki czemu książkę pochłania się w jeden wieczór. Mam nadzieję, że kolejna pozycja literacka dorówna tej powieści, bo jak już wspomniałam, właśnie takie książki chcę czytać!


www.burdaksiazki.pl

Komentarze

 1. Książka wydaje się naprawdę ciekawa, koniecznie muszę po nią sięgnąć. :)
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo wciągająca i dynamiczna, zdecydowanie polecam :)

   Usuń

Prześlij komentarz