Akcja dla zwierzaków - książka za karmę [listopad 2018 - relacja]


17 listopada miałam możliwość uczestniczenia we wspaniałej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt. Wydarzenie to jest niezwykłe, ponieważ każdy kto przyniósł jakiś dar otrzymał w zamian wybraną książkę. Prawda, że świetny pomysł? Nikt nie przyszedł z pustymi rękami i nikt z pustymi nie wyszedł! Organizatorami tego cudownego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Dog Rescue (Przygarnij PsiakaPrzygarnij Kociaka), a jej partnerem Biblioteka. Kraków. Kochani, razem zrobiliście naprawdę niezwykłą rzecz!

Zbiórka odbyła się w czterech miejscach:
Filia 21 - ul. Królewska 59 w godzinach: 9:00 - 18:00
Filia 49 - Os. Tysiąclecia 42 w godzinach: 9:00 - 14:00
Filia 50 - Os. Kościuszkowskie 5 w godzinach: 9:00 - 14:00
Filia 56 - Os. Zgody 7 w godzinach: 9:00 - 14:00

Biorę udział w tej akcji już trzeci raz i za każdym razem odwiedzam bibliotekę na ul. Królewskiej. Kiedy przybyłam na miejsce, kupka z karmą i innymi akcesoriami dla zwierzaków była już całkiem sporych rozmiarów. Książek do wyboru również było mnóstwo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Do akcji przyłączyli się książkoluby: Tramwaj nr 4, Cuddle up with a good book oraz Wydawnictwo Poznańskie i Papierowy Księżyc, którzy podarowali wiele nowiutkich książek dla wszystkich pomagających.

Czytelnia Naukowa Królewska 59Wydarzenie wspierali również Kotter, który przekazał urocze zakładki do książek, Beatarysuje i jej piękne rysunki, a także Studio Zakątek Irena Podolak, która wraz z okolicznymi mieszkańcami zebrała dary. Wszystkie te gesty są bardzo wzruszające! Spotkanie książkolubów i zwierzolubów było naprawdę piękne!

Kotter

Studio Zakątek Irena Podolak

Specjalnymi gośćmi byli urocza Miłka – sunia szukająca kochającego domu, i jej opiekunowie oraz dogoterapeuci ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi. Mam gorącą nadzieję, że Miłka zwróciła czyjąś uwagę i że szybko znajdzie kochający, odpowiedzialny dom. Z całego serca życzę tego wszystkim bezdomniakom. Zasługują oni na wszystko co najlepsze!

Miłka

Krakowskie Centrum Dogoterapii ''Wsparcie'' DogoterapiaNie mogę nie wspomnieć o ciepłym przyjęciu przez panią Martę. Bardzo dziękuję! Cieszę się, że mogłam chociaż przez chwilę tam pobyć, pomóc i porozmawiać. To było fantastyczne uczucie spotkać tyle serdecznych, uśmiechniętych ludzi o wielkich sercach - pracowników biblioteki i wielu czytelników. Obiecuję, że następnym razem wygospodaruję więcej czasu! Od pani Marty otrzymałam również upominek - bawełnianą torbę. Sprawiła mi pani wielką przyjemność! Ponadto mogłam zabrać do domu trzy książki widoczne na zdjęciu.


Na koniec chciałam jeszcze bardzo serdecznie podziękować organizatorom i partnerom tej akcji, za ogromne zaangażowanie, poświęcony czas oraz przygotowanie. Promowanie czytelnictwa w połączeniu z tak pięknym gestem to rewelacyjna sprawa! Jesteście wielcy! Czekam na kolejną taką akcję i na spotkanie z Wami. Dzięki Wam i wszystkim wspierającym wierzę, że dobrzy ludzie istnieją. 17 listopada 2018 roku, dobro królowało w ścianach tych czterech bibliotek i cieszę się, że mogłam być jego częścią.


Dziękuję pani Marcie za udostępnienie zdjęć i do zobaczenia!

4 komentarze:

 1. Zajebista akcja!!! Kocham psy i kocham książki. Idealne połączenie. Podpisuję się dwoma łapkami pod taką akcją. Rozumiem, że te wszystkie książki są nowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że inne biblioteki i miasta mogę się uczyć od nich :). Było niesamowicie! Książki są różne - i nowe i używane. Natomiast wszystkie są w bardzo dobrym stanie. W moim przypadku, Miejsce egzekucji akurat nowe, dwie Dardy używane.

   Usuń
 2. Kolejna świetna akcja. Super, że brałaś udział i że tak świetnie to znowu wypadło. Gratulacje. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Z akcji na akcję jest coraz więcej ludzi, a to najważniejsze, bo i pomoc okazuje się większa :). Kolejna taka pewnie za kilka miesięcy :).

   Usuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger