"SERCE" - BARTOSZ SZCZYGIELSKI


Kiedy ktoś pyta mnie o polecenie dobrego kryminału, pierwszą moją myślą jest Bartosz Szczygielski i Jego pruszkowska trylogia. "Aorta", "Krew" i "Serce" to jedne z najlepszych powieści, jakie czytałam i z czystym sumieniem, bez żadnego wahania w głosie, mogę je polecić.

Zarówno w tej części, jak i poprzednich, akcja rozwija się dwutorowo. Były komisarz policji Gabriel Byś, ukrywający się pod fałszywym nazwiskiem pracuje w magazynie, segregując chińską odzież. Zarabia grosze i ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy pewnego dnia, w Centrum Handlowym w Wólce, znajduje ludzkie szczątki, traci grunt pod nogami. Jest zszokowany odkryciem, a jeszcze bardziej tym, że zwłoki znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, jeszcze przed identyfikacją. W międzyczasie poznajemy dalsze losy Kaśki Sokół, byłej prostytutki, która próbuje posklejać swoje życie. Przez lata wykorzystywana, więziona i okaleczona, pragnie zemsty na swoich oprawach.

Na początku trochę się obawiałam ostatniej części tego cyklu, bo dwa pierwsze tomy totalnie mnie zauroczyły i bałam się, czy pisarz zdoła podtrzymać to napięcie, ciekawość i emocje. Szybko się okazało, że mój niepokój był niepotrzebny. Z odległości kilometra poczułabym tę gęstą atmosferę i ciężki, mroczny klimat, który towarzyszył mi od początku, aż do samego końca. Uwielbiam to! Wszystkie wydarzenia są bardzo dynamiczne - nie sposób się nudzić przy tej lekturze! Nie brakuje tu krwawych, brutalnych momentów wywołujących dreszcze, co osobiście bardzo mi odpowiadało. Właśnie przy takich książkach bawię się doskonale!

Wiele uroku dodają charyzmatyczne, konsekwentne postacie, które opisane są żywo i bardzo wyraziście. Byś i Kaśka skradli moje serce już dawno. Z każdym kolejnym tomem moja sympatia do nich tylko się pogłębiała. To jest niesamowite, jak bardzo się z nimi zżyłam! Oboje borykają się z problemami, męczą z niewesołymi wspomnieniami. Z ogromnym podekscytowaniem śledziłam każdy ich krok i naprawdę mocno kibicowałam w poukładaniu sobie marnych żywotów. Ostatecznie zaskakujące i szokujące decyzje postaci prowadzą do przerażających konsekwencji.

Podsumowując, z całego serca zachęcam Was do sięgnięcia po "Serce". Emocje kumulują się przez całą powieść i na końcu wybuchają! I wicie co? Ta książka zrobiła na mnie piorunujące wrażenie! Wow przez zdecydowanie duże w. W błyskawicznym tempie pochłaniałam kolejne strony. Natomiast jeśli jeszcze nie znacie pióra Bartosza, koniecznie zacznijcie od "Aorty". Ta trylogia to potwierdzenie dużego talentu autora i ja z niecierpliwością czekam na kolejne Jego publikacje!

Tytuł: Serce
Autor: Bartosz Szczygielski
Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 13 lutego 2019
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
384 s.

2 komentarze:

  1. You may tip the steadiness in your favour by a per cent or two, however producing profits from this bet365 advantage is a timely process. The story of how the only worthwhile roulette system was uncovered and the way the man that discovered it won $1.5 million, is a story that continues to inspire casino followers new and old. When an automatic Roulette wheel is in use, after the ball is spun and comes to rest, the in-rim laser sensor will read and communicate the winning quantity to the PTs.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger