Pudełko z marzeniami - Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński


Tytuł, przepiękna okładka oraz widniejące na niej nazwiska autorów wręcz przyciągają książkoholika. Popularność  Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego wzrasta z dnia na dzień wśród czytelników. I wcale mnie to nie dziwi! Po raz kolejny udowodnili swoją literacką wartość przez napisanie wspólnej - wspaniałej, magicznej komedii romantycznej, w  której się całkowicie zatraciłam!

Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika Michał postanawia zmienić swoje życie. Przeprowadza się do miasteczka, w którym jest ukryty rodzinny skarb. Trudność polega na tym, że w miejscu ukrycia skarbu znajduje się restauracja prowadzona przez Malwinę, rówieśniczkę mężczyzny, którą również opuścił partner. Michał postanawia zdobyć zaufanie dziewczyny, by potem w tajemnicy odzyskać to co do niego należy, jednak intryga uknuta przez dwie wścibskie staruszki i dwójkę bystrych dzieci komplikuje cały plan.

Znając twórczość pisarzy wiedziałam, że sięgając po Pudełko z marzeniami nie zawiodę się. Byłam podekscytowana tym, jak wypadło połączenie sił i praca autorów w duecie. Dobry poziom został podtrzymany, a ja usatysfakcjonowana. Lekki styl i prosty język sprawiają, że książkę pochłania się w zastraszającym tempie. Rewelacyjne poczucie humoru, idealnie komponujące się z moim zapewniło mi niezwykle rozrywkowy wieczór. Opatulona kocem, z lampką wina w dłoni, nawet nie spostrzegłam szybko mijającego czasu i ubywającego trunku... strzeżcie się mole książkowe!

Pomimo że fabuła jest przewidywalna, nie ma tu miejsca na nudę, a to wszystko za sprawą bohaterów powieści. Barwne, sympatyczne postacie, których po prostu nie da się nie lubić! Każda wyjątkowa i zapadająca w pamięć. Przezabawne dialogi wywołują niekontrolowany śmiech i błyskawiczną poprawę nastroju! Im bardziej zagłębiałam się w treść lektury, tym bardziej stawała się ona ciekawsza i wciągająca, a sympatia do bohaterów wzrastała.

Nie mam wątpliwości, że ta piękna, wzruszająca, a nawet momentami trudna opowieść zawładnie sercem każdego! Bo kto nie chciałby wprowadzić się do Miasteczka, w którym marzenia się spełniają, a lepsze jutro i bezinteresowne dobro naprawdę istnieje?

Tytuł: Pudełko z marzeniami
Autor: Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
Wydawnictwo: Filia

336 s.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger