Tylko jedno kłamstwo, Kathryn Croft


Budzisz się obok martwego mężczyzny. To nie twój mąż. To nie twoje łóżko. Co robisz?

To jedno zdanie wystarczyło aby zachęcić mnie do przeczytania tej powieści! Autorkę zdążyłam już poznać dzięki książce Córeczka, którą oceniłam bardzo dobrze, więc ciekawość do kolejnej pozycji literackiej wzrosła. Tajemniczy opis wywołał gęsią skórkę zanim jeszcze zaczęłam czytać! Czułam, że się nie zawiodę!

Tara Logan ma kochającego męża i dwójkę wspaniałych dzieci. Pewnego poranka rodzinna sielanka zostaje zburzona. Kobieta budzi się w łóżku swojego sąsiada. Nic nie pamięta z poprzedniego wieczoru. W dodatku odkrywa, że leżący obok niej mężczyzna nie żyje. Zszokowana ucieka do domu. Bojąc się utraty wszystkiego co jej drogie, postanawia nikomu nic nie mówić. Tymczasem w toku śledztwa wychodzą na jaw rodzinne sekrety.

Lekki styl i prosty język sprawił, że książkę pochłonęłam błyskawicznie. Niecodzienna intryga napisana z dużym rozmachem wciągnęła mnie tak bardzo, że nawet nie spostrzegłam kiedy zaczęłam czytać ostatni rozdział. Konstrukcja fabuły jest bardzo dobrze przemyślana i opisana. Pomimo wielowątkowości, czytelnik nie ma problemu z odnalezieniem się w treści.

Napięcie i podekscytowanie, które pojawiło się w pierwszym rozdziale utrzymuje się do końca! Przy takiej książce nie sposób się nudzić! Jedno kłamstwo pociąga kolejne. Atmosfera robi się gęściejsza. Z każdą przeczytaną kartką odbiorca odczuwa silniejsze emocje. Niepokój rośnie. Pisarka wiele razy podsuwa nam potencjalne rozwiązanie sprawy, ale jednocześnie odkrywamy kolejne oszustwo. W głowie kotłuje się milion pomysłów, a także pytań. Kiedy już nam się wydaje, że wiemy kto jest mordercą, następuje nieoczekiwany zwrot akcji! To jak zabawa w kotka i myszkę. Ja bawiłam się wyśmienicie!

Kathryn Croft zafundowała nam ekscytujący, wciągający thriller. Musicie go poznać! Osoby gustujące w tym gatunku z pewnością będą zadowolone. Tajemnicza intryga, dynamiczna akcja, wzrastające napięcie to elementy, które spowodują, że nie oderwiecie się od książki! Co jest prawdą, a co kłamstwem? Przekonajcie się!

Tytuł: Tylko jedno kłamstwo
Autor: Kathryn Croft
Wydawnictwo: Burda Książki
392 s.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję

www.burdaksiazki.pl

3 komentarze:

 1. Z tym podsuwaniem rozwiązań to trochę jak u Cobena, więc myślę, że dobrze by mi się tę powieść czytało. Jak gdzieś ją zobaczę, to sobie zafunduję :) Chociaż dla mnie thillery to tak bardziej jako rozrywka, na "jeden raz" każdy, więc może rozejrzę się w bibliotece za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że fajnie by Ci się ją czytało. Ja uwielbiam ten gatunek, więc mogę go czytać cały czas, tylko robię się wybredna :P

   Usuń
  2. A to ja mam tak z fantastyką, dlatego przeplatam innymi gatunkami, żeby. Się nie przesycić :)

   Usuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger