Reemisja, Izabela Milik


Reemisja to druga książka Izabeli Milik, która wpadła w moje ręce. Po debiucie byłam ciekawa, ale też ostrożna, ponieważ druga powieść autorki należy do całkiem innego świata. Świata bezwzględnej, kontrowersyjnej i okrutnej polityki, pozbawionej wszelkich zasad.

Anna Anioł ma u boku kochającego męża i uroczego synka Kubusia, jednak gorzkie wspomnienia z przeszłości nie pozwalają na szczęśliwe życie. Małgorzata Lituo, która wyłudziła od niej ogromne pieniądze oraz upozorowane samobójstwo byłego partnera - Sylwestra, nie dają o sobie zapomnieć. Tymczasem zbliżają się wybory parlamentarne. Jedną z partii uczestniczącą w głosowaniu jest „Obóz Odrodzenia Ojczyzny”, której przywódca nie przebiera w środkach. Do zwycięstwa potrzebuje tylko zagadkowej Księgi oraz pięknej Anny.

Pisarka stworzyła świetną, niesamowicie wciągającą historię, która wzbudziła we mnie mnóstwo różnorodnych emocji! Polityka od zawsze była źródłem dyskusji i sporów. Autorka bardzo realnie przedstawiła obłudne, zepsute środowisko rządzących. Władza wykorzystująca naiwność ludzi, karierowicze dbający tylko o własne tyłki, przestępcy zdolni do najpodlejszych czynów. Ten mroczny świat zaszokował mnie i zmroził krew w żyłach!

Już na samym początku pojawiają się liczne sekrety, które nie zdradzają żadnych szczegółów, za to świetnie podtrzymują napięcie i ciekawość. Usilnie starałam się rozwikłać tajemnice z przeszłości bohaterów samodzielnie, jednak pisarka nie pozwoliła mi na to! Zaintrygowana, z przyjemnością dałam się wciągnąć w wir wydarzeń, pozwalając mojej wyobraźni działać na pełnych obrotach.

Dobrze skonstruowana fabuła nie pozwoliła mi się zgubić, pomimo wielu wątków. Każdy epizod jest starannie opisany, co jest ogromną zaletą. Niektóre momenty są szczerze paraliżujące! Obraz zdewastowanych ulic, rozrzuconych ciał, okaleczających się wzajemnie ludzi, perwersyjnego seksu. Ciężko być obojętnym na takie sceny! Całe to wynaturzenie i brutalność przedstawiona jest w sposób śmiały i dynamiczny. Podejrzewam, że nie każdemu przypadnie to do gustu. Mnie przypadło! I to bardzo! Zaznaczę jeszcze, że autorka nie boi się użyć wulgaryzmów, jednak robi to w sposób wyważony, nie gorszący.

Pozytywnym akcentem było wprowadzenie elementów nadprzyrodzonych. Co prawda kompletnie się tego nie spodziewałam, ale muszę przyznać, że idealnie wkomponowały się w całość. Cieszę się jednak, że wyimaginowany wątek nie przytłacza treści, a delikatnie ją uzupełnia. Osobiście raczej unikam powieści fantastycznych.

Reemisję mogę szczerze polecić! Lekkie, przyjemne pióro autorki sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko. Nieoczekiwane zwroty akcji, żywiołowość, spisek, zdrady i okrutne morderstwa porywają odbiorcę. Nie ma tu miejsca na nudę! Wszystko dzieje się bardzo szybko, tworząc zaskakujące, niebanalne i satysfakcjonujące zakończenie!

Tytuł: Reemisja
Autor: Izabela Milik
Wydawnictwo: Novae Res
380 s.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję autorce!

Izabela Milik

4 komentarze:

 1. Słyszałam dużo dobrego o tej książce. Myślę, że elementy nadprzyrodzone mogą okazać się bardzo ciekawym aspektem opowieści.
  Pozdrawiam,
  Justyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście nie przepadam za fantastyką i raczej unikam książek z tego gatunku, ale tutaj tych elementów jest niewiele. Poza tym fajnie wypadło połączenie rzeczywistości ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Całość wypadła świetnie ;)

   Usuń
 2. Autorki nie znam, ale chętnie dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka w swoim dorobku jak na razie ma dwie książki i przyznam, że byłam zaskoczona, bo debiut to powieść obyczajowa/romans, natomiast kolejna to thriller/kryminał i obie wypadły dobrze. Reemisja podobała mi się bardziej, bo dużo się tu działo, a ja uwielbiam w książkach dynamikę i rozmach ;)

   Usuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger