"WYPUŚĆ MNIE, PROSZĘ I INNE OPOWIADANIA" - Edward Lee


Edward Lee jak zwykle okalecza umysł odbiorcy kompletną rozpierduchą. Bez zbędnych wstępów, Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania to zbiór 11 pokręconych opowiastek, takich, że pospadacie z krzeseł, foteli czy z czegoś na czym aktualnie siedzicie. Ich treść sparaliżuje każdy nerw w Waszych organizmach. A wiecie co jest najgorsze? To, że o tej powieści nie można powiedzieć, że to tylko zwykła książka, fikcja literacka, bo każdy w głębi siebie zda sobie sprawę z tego, że chociaż mała część rzeczy wspomnianych w tej lekturze dzieje się naprawdę.

Ta książka to zbiór wszystkich brutalności jakie jesteście sobie w stanie wyobrazić. Autor szokuje, odrzuca, razi, mrozi krew w żyłach. Z tych opowiadań wylewa się sadyzm, gwałty, wulgarność i obrzydliwość. Szczegółowe opisy kastracji, amputacji, różnych chorób i wszechobecnego syfu odbierają mowę. Wśród opowiadań znajdują się też ironia, sarkazm, ale taki, że totalnie przeraża, wręcz paraliżuje. Wszystkie opowiadania są krótkie, proste, napisane bardzo dynamicznie. Autor pisze zuchwale i gwałtownie, bez żadnych ogródek wywleka najgorsze świństwa i brudy. Przy każdej kolejnej opowieści czułam się tak, jakby ktoś wylewał na mnie kubeł lodowatej wody.

Jeśli chcecie naprawdę mocnych wrażeń i nie boicie się czytać o bandytach i alfonsach kręcących pornosy z okaleczoną prostytutką w roli głównej (Pani Kadłubek), kalekim mężczyźnie więzionym i wykorzystywanym seksualnie przez pięćdziesięciokilkuletnią nienasyconą kobietę (Wypuść mnie, proszę), biseksualnych zabójczyniach mordujących przypadkowych mężczyzn (Niewłaściwy facet), o pedofilii – seksie z kilkuletnimi dziećmi, narkomanii, żulach, bezdomnych socjopatach (Skrawek papieru), ćpunach, opryszczce, trądzie i AIDS (Pomyśl życzenie), o – dosłownie, całym złu świata, szaleństwie i erotomani, to ta książka jest dla was. Ja z każdą stroną otwierałam buzię szerzej. Pióro Edwarda Lee zdążyłam już poznać, a mimo to nie spodziewałam się tak kolosalnej dawki makabry!

Tytuł: Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania
Autor: Edward Lee
Tłumaczenie: Marcin Kiszela, Łukasz Zbrzeźniak, Mariusz Juszczyk, Paulina Kowalska 
Wydawnictwo: Dom Horroru
Data wydania: październik 2016
Gatunek: Horror ekstremalny
170 s.

8 komentarzy:

 1. Poznajemy Edka w tym samym momencie. Jak dobrze pójdzie, to do końca stycznia przeczytam ten zbiór opowiadań. A po Twoim wpisie jestem na niego jeszcze bardziej nakręcony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie na półce dalej czeka Golem i Ludzie z bagien. Tyle książek... sama nie wiem za co się brać w następnej kolejności :).

   Usuń
 2. Ostra recka. Książka musi być tym bardziej. Na pewno to sprawdzę, może jeszcze w tym roku. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak nic w porównaniu z całą treścią :P. Istna makabra!

   Usuń
  2. Wierzę. :)'Golem' i 'Ludzie' już raczej tego nie przebiją. Golema nie czytałem, ale 'Ludzi' tak i jest to najlajtowszy Lee, coś bardziej jak Masti. ;)

   Usuń
  3. No sądząc po opiniach to chyba masz rację, wątpię że to przebije, zaczęłam w złej kolejności :D

   Usuń
  4. A kto tam wie w jakiej kolejności i co najbardziej makabryczne z tego wszystkiego. :P

   Usuń
 3. Cześć.
  Pisałam do Ciebie maila trzy miesiące temu, ale nie otrzymałam odpowiedzi, więc spróbuję napisać tutaj, bo zależy mi na tym.
  Chciałabym prosić o zareklamowanie mojej II edycji przedwojennego konkursu literackiego „Już nie zapomnisz mnie”. Uczestnik może napisać pracę w dowolnym klimacie i gatunku, więc ma duże pole do popisu. Wystarczy obudzić swoją wyobraźnię. Do wygrania są cenne nagrody, m.in. książki, gazety i płyty CD. I edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.
  https://przedwojenny-konkurs.blogspot.com
  Niech pamięć o przedwojennych artystach trwa, a osoby lubiące pisać – doskonalą swoje pióro pisarskie. W zamian mogę dodać link do Twojego bloga u siebie w zakładce "Współpraca" w ramach podziękowań.
  Grafiki reklamujące konkurs: http://przedwojenny-konkurs.blogspot.com/2018/10/bannery-konkursowe-ii-edycja.html
  Jeśli zgodzisz się zareklamować konkurs, odezwij się do mnie na maila przedwojenny.konkurs@gmail.com

  Ślę serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger