WIELKA AKCJA DLA ZWIERZAKÓW - KSIĄŻKA ZA KARMĘ [LISTOPAD 2019 - RELACJA]


Kochani to już stało się tradycją, od trzech lat uczestniczę w akcji na rzecz bezdomnych zwierząt, której organizatorem jest Dog Rescue, a partnerem Biblioteka Kraków. Nie będzie nowością, jak powiem, że było cudownie, że filie bibliotek łącznie odwiedziło kilkaset osób, że atmosfera tego dnia była po prostu niezwykła!

Akcja odbyła się 16 listopada i polegała na zbieraniu datków na rzecz bezdomnych zwierząt. Można było przynieść karmę, koce, legowiska, leki, zabawki i różne inne akcesoria. Dodam, że wydarzenie to jest wyjątkowe i niestety, niespotykane, bo w zamian za okazaną pomoc, każdy wspierający otrzymał wybraną przez siebie książkę. I nawet jeśli literatura niekoniecznie ma wiele wspólnego ze zwierzętami, to osobiście popieram ją całym sercem i myślę, że podobne zdanie mają wszyscy uczestnicy. Akcja odbywała się w kilku miejscach Krakowa:

Filia 21, ul. Królewska 59, w godzinach 9:00-18:00
Filia 7, al. Pokoju 33, w godzinach 9:00-14:00
Filia 45, ul. Teligi 24, w godzinach 9:00-14:00
Filia 49, Osiedle Tysiąclecia 42, w godzinach 9:00-14:00
Filia 50, Osiedle Kościuszkowskie 5, w godzinach 9:00-14:00
Filia 56, Osiedle Zgody 7, w godzinach 9:00-14:00
Biblioteka Kraków BG, ul. Powroźnicza 2, w godzinach 9:00-14:00

Wszystkie książki do wyboru (w bardzo dobrym stanie, a nawet wiele nowych) przekazane zostały przez prywatne osoby, blogerów, wydawnictwa. W akcję włączyli się m.in. Tramwaj nr 4, Cuddle up with a good book, Kotter, Wydawnictwo Uroboros. Gośćmi byli również dogoterapeuci ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi z Krakowskiego Centrum Dogoterapii "Wsparcie", którzy odwiedzili Filię przy ul. Królewskiej.

Ja odwiedziłam pierwsze, wyżej wymienione miejsce. Rok temu nie mogłam zostać dłużej, ale w zeszłą sobotę zarezerwowałam sobie ponad godzinkę, a to i tak mało. Jak zobaczyłam tyle wspaniałych, uśmiechniętych i zaangażowanych w pomoc ludzi to żal było opuszczać to miejsce!Oprócz mnóstwa rozłożonych na stołach książek były też ekrany komputerowe, na których organizatorzy umieścili pokaz slajdów, psiaków i kociaków szukających domu. Całym sercem życzę, żeby znaleźli kochające i przede wszystkim odpowiedzialne domy.

Spotkałam oczywiście panią Martę, która przyjęła mnie jak zwykle bardzo ciepło. Poznałam Kasię i Martę ze stowarzyszenia, które opowiedziały o założeniu fundacji Dog Rescue, o tym jak wygląda adopcja zwierząt, o innych akcjach na rzecz bezdomniaków organizowanych w ciągu roku. Ogromnie się cieszę, że mogłam spotkać tak sympatyczne i inspirujące osoby! Tylu uśmiechniętych ludzi, o wielkich sercach - pracowników biblioteki oraz czytelników, których łączy miłość do zwierząt i do literatury, cudownie było na to patrzeć! Pozytywne emocje zaraziły wszystkich, bez wyjątku!

Do domu przywiozłam dwie wybrane książki, prezentujące się na poniższym zdjęciu.


Na koniec chciałam serdecznie podziękować, organizatorom i partnerom akcji, za poświęcony czas, przygotowanie, promowanie tego wydarzenia i zaangażowanie. Jesteście wielcy! Jestem pod wielkim wrażeniem efektu pracy. Cieszę się, że mogłam tam być i choć trochę wspomóc akcję. Połączenie promowania czytelnictwa z pięknym gestem niesiania pomocy... rewelacja! Z roku na rok trąbię o tym wydarzeniu na prawo i lewo, chwaląc całe to przedsięwzięcie. W każdym większym mieście w Polsce powinny być organizowane takie akcje.


16 listopada 2019 roku dobro królowało w ścianach siedmiu bibliotek, a ja jestem dumna, że mogłam być jego częścią!

*Dziękuję pani Marcie za udostępnienie zdjęć.


LINKI DO POPRZEDNICH EDYCJI:

AKCJA DLA ZWIERZAKÓW - KSIĄŻKA ZA KARMĘ [LISTOPAD 2018 - RELACJA]


5 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę akcję i tradycyjne już czytanie Twojej relacji. Mam nadzieję, że samemu kiedyś będę mógł uczestniczyć w podobnej. I jeszcze 'Terror' zdobyła! No jaaaaaa.... :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może uda Ci się kiedyś przyjechać do Krakowa, przy okazji na małą wycieczkę i zwiedzanie :D. Organizatorzy mówili, że za rok w listopadzie będzie :). Noo właśnie tak się trafiłoooo :D

   Usuń
  2. Może w końcu 2020 będzie tym przełomowym i się wybiorę. :)

   Usuń
 2. Świetna akcja i to co pisałaś, czyli połączenie pomagania zwierzakom i promocja czytelnictwa. U mnie tego we Wrocku niestety nie spotkałam, ale może kiedyś będzie okazja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda, bo te akcje są naprawdę świetne! Może jak będą szli do przodu i promowanie tego wydarzenia będzie głośniejsze to i inne miasta kiedyś się włączą :)

   Usuń

Copyright © UCIEKAJĄCE STRONY , Blogger